Menu

Novinky – nadpis

Novinky

Novinky – News

Separator

do Navigamu 2015 zbývá

Předprogram

V průběhu celého školního roku se můžete postupně naladit na Čínu v dávných dobách a zjistit zajímavá fakta o životě Čeng Chea a době, v níž žil. Předprogram bude složen z 3-4 větších úkolů. Na plnění velkých úkolů bude mít družina 2-3 měsíce a budou je plnit společně všichni členové družiny, kteří společně v červnu vyrazí na Navigamus. To, co družina během velkých úkolů vytvoří nebo si zkusí, se jí bude hodit i přímo na akci. Menší úkoly půjdou plnit i individuálně a časový limit pro jejich splnění bude 2-3 týdny od jejich vyhlášení. Prvním krokem pro plnění předprogramu je zvolit název vaší družiny, který budete uvádět společně s názvem oddílu u každého splněného úkolu a následně i ve vaší registraci na akci. Úkoly předprogramu budou hodnoceny. Došlé materiály, fotografie a videa budou zveřejněny v rámci akce.
 

1. velký úkol – Čínské jídlo

Vaším prvním velkým úkolem je uvařit se svou družinou tradiční čínské jídlo a následně ho sníst pomocí hůlek. Celý úkol zdokumentujte prostřednictvím fotek nebo videa a zašlete nám důkaz o splnění společně s receptem na jistě vynikající pochoutku na email program@navigamus.cz.
Termín pro dokončení úkolu je 31. 12. 2017
 

2. velký úkol – Výzdoba stanového městečka a lodí

Společně vymyslete a připravte výzdobu svého čínského stanového městečka, která vám bude dělat radost v průběhu celého Navigamu. Nezapomeňte i na vaše lodě, kterým by neuvěřitelně slušelo velké množství barevných lampionů.
Každé městečko by si zasloužilo svého draka. Je jedno, v jaké bude velikosti, ale drak vždy zvyšuje prestiž a úctu v okolí. Nezapomeňte na pouliční osvětlení, ať vaše městečko celé jen září všemi barvami ve dne i v noci. Nápadům se meze nekladou – vytvořte vlastní čajovou plantáž, pagodu, náměstí, orchideovou zahradu, čínskou zeď… Zkrátka buďte originální a nebojte se žádného nápadu.
Do 30. dubna na mail program@navigamus.cz zašlete foto nebo video z příprav výzdoby, které musí obsahovat snímek s lampiony osvětlenou P550 a vašeho draka. Nezapomeňte uvést název vaší družiny a oddílu.
Termín pro dokončení úkolu je 30. 4. 2018
 

3. velký úkol – Kostýmy

Připravte si čínské kostýmy pro celou vaši výpravu. Zpracování je na vás, fantazii se meze nekladou. Více informací se dozví vedoucí v průběhu srazu vodních skautů začátkem dubna. Kdo nebude na srazu a nebude si vědět rady, může se ozvat a my mu rádi poskytneme nějaké informace. Čas na zpracování a přípravu kostýmů máte až do samotné akce. Tento úkol nebude hodnocen v rámci předprogramu, ale bude vaší vizitkou na Navigamu.
 

1. malý úkol – Písmo

Pomocí čínského písma (použij třeba tento čínský překladač) vlastnoručně napiš jméno své nebo přezdívku svou nebo název vaší družiny. Výtvor tvůj vyfoť a pošli na email program@navigamus.cz. Nezapomeň do emailu uvést název své družiny a oddílu. Pozor: na splnění tohoto úkolu není moc času, tak zbytečně neotálej ;)
Časový limit vyprší 31. 10. 2017
 

2. malý úkol – Báseň

Slož oslavnou báseň k významné události jménem Navigamus. V básni musí být použita tato slova Navigamus, Lipno, skaut, voda, loď, drak, která lze libovolně skloňovat či používat v různých tvarech např. voda-vodní.
Autor básně jejím odesláním souhlasí s použitím básně k dalším účelům v rámci Navigamu. Hotovou báseň zašli na program@navigamus.cz společně s názvem vaší družiny a oddílu.
Časový limit vyprší 26. 11. 2017
 

3. malý úkol – Čínský kalendář

Napište přesné datum, kdy se letos slaví čínský nový rok. V souvislosti s čínským kalendářem zjistěte, jaké znamení máte v čínském horoskopu. Najděte charakteristiku vašeho čínského znamení. Vyberte jednu vlastnost, která vás skutečně charakterizuje. Vytvořte fotku, na které každý člen vaší posádky má v ruce kartičku s nápisem svého znamení a oné vlastnosti. Fotografii a datum nám zašlete na mail program@navigamus.cz společně s názvem vaší družiny a oddílu.
Časový limit vyprší 22. 2. 2018
TIP pro vás: pokud splněný úkol zašlete na nový čínský rok, máte bonusové body.
 

4. malý úkol – Čaj

Najděte 10 opravdu zajímavých zajímavostí z těch nejzajímavějších o čaji a zašlete nám je na mail program@navigamus.cz s názvem vaší družiny a oddílu do 31. března 2018. Z došlých zajímavých zajímavostí sestavíme opravdu zajímavý plakát, který jen tak nepřehlédnete.
Časový limit vyprší 31. 3. 2018
 

5. malý úkol – Čínská šifra

Další malý úkol je tady!
Vyzkoušejte si, jaké je to „číst“ čínské znaky. Věděli jste, že používaných čínských znaků jsou tisíce nebo že se v čínském písmu nedělají mezery mezi slovy? Máte-li chuť, najděte si o čínském písmu další zajímavosti.
Úkol: Vyluštěte čínský citát a jeho znění nám zašlete do 30.4.2018 na známý email program@navigamus.cz.